Налаштування роутера є першим кроком у забезпеченні стабільного підключення інтернету. У цій статті ми спиратимемося на інструкцію з налаштування роутера TP-Link, оскільки дана модель є найпоширенішою. Однак у багатьох аспектах процес роботи з пристроями інших виробників відрізнятиметься мінімально. У міру інструкції ми будемо вказувати дані відмінності, так що в даній статті ви зможете знайти відповіді також на питання, як налаштувати роутер Xiaomi, Asus або Tenda.

Де краще встановити роутер у приватному будинку чи квартирі?

Перш, ніж приступати до налаштування, необхідно правильно визначитися з місцем встановлення роутера: 

 • Якщо найбільше користуватися Wi-Fi ви плануєте в певному місці – наприклад, за робочим столом, то і встановлювати роутер краще саме в цій кімнаті. Якщо покриття буде потрібне по всій площі приміщення, то для монтажу пристрою краще вибрати місце, рівновіддалене від усіх інших кімнат. 
 • Слід уникати наявності на шляху сигналу предметів з високою відбивною здатністю — металевих дверей, великих побутових приладів, бетонних стін з арматурними решітками. 
 • Також необхідно правильно визначитись і з висотою установки роутера. Не потрібно ставити його на підлозі або занадто високо на стелі. Оптимальною висотою буде 1-1,5 м. 

Як налаштувати новий Wi-Fi роутер із ноутбука чи ПК?

Для виконання базових налаштувань не потрібні особливі знання або допомога спеціалістів. Достатньо лише дотримуватися вказаної нижче інструкції.

Як підключити роутер Wi-Fi?

Визначившись із місцем та встановивши пристрій, підключіть його до розетки та інтернет-кабелю. Зачекайте 2-3 хвилини до повного завантаження. Після цього необхідно підключити роутер до комп’ютера. Зробити це можна за кабелем або по Wi-Fi. 

Для підключення кабелю вставте один його кінець у LAN-порт роутера, а інший – в мережеву карту комп’ютера. Щоб підключитися до бездротової мережі, відкрийте список Wi-Fi на своєму комп’ютері (значок у нижньому правому куті екрана) і знайдіть мережу, яка збігається з ім’ям пристрою. Якщо для підключення потрібно ввести пароль, знайти його можна на наклейці знизу роутера. 

Як зайти в адмін-панель роутера TP-Link, Asus, Tenda чи Xiaomi?

Після підключення відкрийте браузер і введіть IP-адресу роутера. Для моделей TP-Link, Asus чи Tenda це будуть 192.168.1.1 або 192.168.0.1. Для роутера Xiaomi – 192.168.31.1. Ця адреса також вказана на нижній наклейці кожного пристрою. Після підключення введіть логін та пароль доступу до адмін-панелі. Цю інформацію ви легко знайдете на тій самій наклейці. 

Як правильно самому налаштувати роутер?

Увійшовши до адмінки, перейдіть до розділу налаштувань. Для роутерів TP-Link це буде пункт Швидке налаштування (Quick Setup). Для моделей Asus – пункт “Інтернет“. 

Подальше налаштування буде відрізнятися залежно від того, який тип підключення ви використовуватимете. Отримати цю інформацію ви зможете у свого провайдера.  

Динамічний ІР.

Якщо Ви отримуєте динамічні параметри мережі, виберіть Динамічний IP-адресу.

Після цього натисніть Далі та вкажіть наступні дані

 • Ім’я бездротової мережі – вигадуємо та вказуємо назву своєї точки доступу.
 • Захист бездротового режиму – вибираємо тип шифрування WPA-PSK/WPA2-PSK
 • Пароль бездротової мережі – вигадуємо та вводимо пароль для свого Wi-Fi (мінімум 8 символів).

Натиснувши Далі та побачивши вікно про успішне завершення налаштувань натискаємо Завершити та підключаємось на комп’ютері до нової створеної мережі. 

PPPoE підключення.  

Якщо доступ до Інтернету надається за протоколом PPPoE, то вибираємо даний тип підключення та вказуємо надані провайдером дані:

 • Ім’я користувача: (Ім’я користувача)
 • Пароль: (Пароль)
 • Підтвердити пароль: (Підтверджуємо пароль)

Натискаємо Далі та виконуємо налаштування за прикладом попереднього пункту. 

Після завершення натискаємо Далі та Перезавантажити. Після перезавантаження пробуємо підключитись до нової мережі. 

Важливо! Якщо після налаштування роутера та підключення до нової мережі Інтернет не запрацював, справа може бути у правильності налаштувань самого комп’ютера. Про причини та способи вирішення основних проблем можна дізнатися у цій статті

Як виконати налаштування безпеки роутера?

Щоб змінити стандартні налаштування доступу в адмін-панель роутера, перейдіть до розділу Системні інструментиПароль та вкажіть такі дані:

 • Попереднє ім’я користувача: старе ім’я користувача, вводимо admin
 • Попередній пароль: старий пароль, вводимо admin
 • Нове ім’я користувача: вводимо нове ім’я користувача, можна залишити admin
 • Новий пароль: вводимо новий пароль
 • Підтвердіть пароль: підтверджуємо новий пароль

Як налаштувати роутер TP-Link після скидання налаштувань?

Якщо ви плануєте користуватися не новим роутером, наприклад, купленим уживаним, взятим у знайомих і т.д., то насамперед необхідно виконати скидання його налаштувань на заводські. Для цього необхідно буде натиснути та потримати затиснутою кнопку живлення протягом 10-15 секунд. Відбудеться скидання та налаштування роутера можна буде проводити за вказаною вище інструкцією як для нового пристрою. 

Як налаштувати роутер із телефону?

Принцип налаштування роутера з телефону не відрізняється від комп’ютера. Підключаємося до своєї мережі Wi-Fi, в адресному рядку браузера вказуємо IP свого пристрою, заходимо в адмінку і виконуємо всі налаштування.

Share