Необхідність підключити інтернет до комп’ютера може виникнути при переїзді на нове місце проживання, заміні старої техніки, у разі скидання налаштувань або з інших причин. Як би там не було, для вирішення подібної ситуації не обов’язково викликати спеціалізованого майстра. У цій статті ми розповімо, як можна підключити інтернет до комп’ютера у різний спосіб і які складності при цьому можуть виникнути. 

Як підключити інтернет до комп’ютера через кабель?

Кабель є найшвидшим, найпростішим і найнадійнішим способом підключення інтернету до комп’ютера. У більшості випадків вам буде достатньо вставити кінець кабелю в спеціальний роз’єм на своєму комп’ютері і підключення встановиться автоматично. Якщо цього не сталося, вам необхідно буде виконати налаштування інтернету на комп’ютері.

Як налаштувати інтернет на комп’ютері?

Нижче ми опишемо причини, чому міг не з’явитися інтернет та розповімо, як виправити найпоширеніші помилки.

  1. Введення логіну та пароля.

При підключенні до нового кабелю або зміни провайдера може знадобитися ввести дані для входу. Щоб це зробити, перейдіть за наступною адресою “Пуск” -> “Параметри” -> “Мережа та Інтернет” -> “Ethernet” -> “Центр управління мережами та спільним доступом”

Далі необхідно буде клікнути за пунктом “Створення та налаштування нового підключення” або мережі», після чого вибрати перший пункт «Підключення до інтернету»

Оскільки ми не використовуємо модем, а підключаємося безпосередньо, вибираємо пункт «Високошвидкісне (з PPPoE)»

Останнім пунктом необхідно присвоїти ім’я новому підключенню, ввести наданий вам логін та пароль, а також вирішити, чи підключення має бути доступним під іншими обліковими записами комп’ютера.

Після введення всіх даних натискаємо «Підключити», чекаємо на закінчення процесу і намагаємося зайти на улюблений веб-сайт!

2. Вказівка ​​сатичної/динамічної IP-адреси.

Зазвичай провайдер надає клієнтам динамічну IP-адресу, і всі стандартні пристрої настроєні саме на такий режим роботи. Якщо ж налаштування комп’ютера змінювалися, або ви домовилися з провайдером про отримання статичної IP-адреси, то необхідно перейти наступним шляхом:

“Пуск” -> “Параметри” -> “Мережа та Інтернет” -> “Ethernet” і вибрати пункт “Налаштування параметрів адаптера»

У вікні правою кнопкою миші клікнути по пункту Ethernet, вибрати «Властивості»

Виділяємо пункт «IP версії 4 (TCP/IPv4)» (Якщо ви використовуєте IPv6, то відповідно виділяємо «IP версії 6 (TCP/IPv6)», і також натискаємо «Властивості»

Перевіряємо правильність установки флажків для автоматичного чи ручного отримання IP и DNS адресс.

3. Оновлення драйверів мережі.

Якщо наведені вище способи не допомогли налаштувати інтернет, справа може бути в драйвері мережної карти. Для його перевірки зайдіть у «Параметри», виберіть пункт «Про програму», коротко натисніть на «Диспетчер пристроїв».

Знайдіть і натисніть на ім’я свого мережевого адаптера правою кнопкою миші і виберіть “Оновити драйвер” 

Якщо оновлення не допомогло, слід зайти на сайт виробника свого мережевого адаптера, знайти файл з останньою версією драйвера, завантажити і встановити його вручну.

4. Пошук несправностей кабелю.

Причиною відсутності підключення може бути пошкодження самого кабелю. Насамперед перевірте цілісність його ізоляційного покриття та якість обтискання кінців (чи всі дроти дістають до контактів). Спробуйте підключити кабель до іншого комп’ютера. 

Якщо жоден із зазначених способів не допоміг або ви виявили пошкодження на самому кабелі, краще зверніться за допомогою до свого провайдера або замовте послугу ремонту кабелю

Як підключити бездротовий інтернет до комп’ютера через роутер?

Перш ніж приступати безпосередньо до підключення комп’ютера, необхідно заздалегідь виконати налаштування самого роутера. Для цього необхідно відкрити будь-який браузер, ввести адресу адмін-панелі роутера (для роутерів TP-Link зазвичай 192.168.1.1 або 192.168.0.1), після чого вказати логін та пароль. Всі ці дані ви можете знайти на наклейці внизу роутера. 

Увійшовши в адмінку, вам буде необхідно запустити Швидке налаштування та дотримуватися інструкцій – вибрати тип підключення, придумати назву та пароль для нової Wi-Fi мережі.

Після збереження всіх даних налаштування та виконання перезавантаження, нова мережа Wi-Fi повинна з’явитися у вкладці «Доступ до Інтернету» в нижньому правому куті екрана. Натисніть на цю кнопку, виберіть новостворену мережу та натисніть «Підключитися». Після цього вам необхідно буде вказати придуманий раніше пароль і натиснути «Далі». З’єднання має бути встановлене. 

У випадку, якщо підключення не вдалося, спробуйте скористатись цими порадами:

  1. Перезавантажте роутер та комп’ютер. 
  2. Виконайте скидання настройок роутера на заводські, після чого знову здійсніть швидке налаштування. 
  3. Відключіть інтернет-кабель від роутера та вставте його безпосередньо у комп’ютер. Якщо інтернет з’явиться — то проблема, швидше за все, полягає в роутері і його доведеться замінити.  
Share