Якщо при використанні інтернету ви виявили, що він працює повільніше, ніж звичайно, не варто відразу ж дзвонити в службу підтримки провайдера. Часто проблема може бути на вашому боці. У цій статті ми опишемо основні причини низької швидкості інтернету та способи їх усунення. 

Причини, чому повільно працює інтернет

 • Налаштування браузера
 • Програмне забезпечення
 • Проблеми з сигналом Wi-Fi
 • Недопрацювання провайдера

Як збільшити швидкість інтернету в браузері

Оскільки інтернетом ви користуєтеся через браузер, логічно почати прискорення саме з нього. Що можна зробити:

 1. Закрийте зайві вкладки. 

Якщо у вас є звичка відкривати відразу багато різних вкладок і вікон браузера, проблеми із завантаженням можуть бути спричинені як низькою швидкістю інтернету, так і нестачею оперативної пам’яті. Спробуйте закрити всі зайві вікна та провести тест швидкості роботи на одній вкладці. Поступово додаючи нові вкладки, ви зможете приблизно встановити кількість, оптимальну для роботи саме вашого комп’ютера та інтернету. 

 1.  Видаліть зайві розширення та доповнення.

У міру використання браузера ми додаємо в нього нові розширення – перекладачі, VPN-сервіси тощо. Кожен із цих компонентів також забирає на себе частину трафіку. Проведіть перевірку всіх своїх розширень та видаліть непотрібні. 

 1. Встановіть блокувальник реклами. 

Понад половину ваги сторінки можуть займати різні рекламні оголошення. Отже, ви легко зможете прискорити інтернет, просто встановивши розширення Adblock або його аналог. 

 1. Налаштуйте VPN

Перевірте, чи не увімкнули ви випадково режим VPN або проксі у своєму браузері. Порівняйте швидкість з VPN або без нього. Якщо різниця занадто велика, спробуйте пошукати нове розширення для використання VPN і перевірте, чи не збільшилася швидкість інтернету з ним. 

 1. Понизьте якість відео.

Більшість трафіку забирають на себе саме відео-ресурси. Зрозуміло, що дивитися кіно або передачу краще у високій якості, але якщо ви увімкнули подкаст у фоні або просто слухаєте музику, можна поставити налаштування якості відео на мінімум. Це один із найкращих способів швидко прискорити інтернет у браузері. 

Як пришвидшити інтернет на комп’ютері або ноутбуці

Якщо браузер налаштований, а інтернет все одно гальмує, необхідно перевірити програмне забезпечення свого комп’ютера. Які дії можна виконати:

 1. Видаліть зайві програми. 

Частина програм використовують інтернет, навіть перебуваючи у фоновому режимі. Щоб відстежити подібні програми та прискорити інтернет на Windows 7, 8 або 10, зайдіть у Менеджер файлів, перейдіть на вкладку “Продуктивність”, відкрийте меню “Монітор ресурсів” та виберіть “Мережа”. Тут ви зможете побачити, які програми використовують інтернет та відключити непотрібні. 

 1. Оновіть операційну систему та драйвера.

Нові версії ОС та драйверів створюються з метою збільшення продуктивності та прискорення роботи обладнання. Тому спробуйте оновити всі компоненти та перевірте швидкість інтернету ще раз. 

 1. Вимкніть автооновлення. 

Хоча в попередньому пункті ми рекомендуємо користуватися оновленнями, робити це краще вручну саме тоді, коли вам це зручно. Тому що автоматичне оновлення може початися в найнесподіваніший момент і забрати на себе досить велику частину трафіку. 

 1. Вимкніть торрент-клієнти.

Якщо ви користуєтеся торрентом, відключайте його після завершення завантаження потрібного файлу. Або поставте скачування на паузу, якщо вам терміново потрібно досягти максимальної швидкості інтернету. 

 1. Вимкніть обмеження на рівні ОС.

За промовчанням Windows може обрізати ширину каналу. Щоб зняти цей ліміт, натисніть Win+R та введіть gpedit.msc. Відкриється редактор групових політик. Перейдіть на вкладку Конфігурація комп’ютера > Адміністративні шаблони > Мережа > Планувальник пакетів QoS > Обмежити пропускну здатність, що резервується. Встановіть перемикач «Увімкнено» та введіть у сусідньому полі значення «0».

 1. Поліпшіть технічну сторону. 

Низька швидкість інтернету може бути пов’язана з технічним станом комп’ютера – малим обсягом оперативної пам’яті, швидким перегріванням процесора тощо. Щоб прискорити Інтернет на Windows 7, 8 або 10, проведіть діагностику та усуньте всі можливі технічні проблеми. 

Як збільшити швидкість інтернету через роутер

Іноді низька швидкість інтернету може залежати саме від роутера або сигналу Wi-Fi, а не вашого комп’ютера. Що потрібно перевірити насамперед:

 1. Розташування роутера. 

Роутер рекомендують встановлювати у центрі квартири на висоті 1-1,5 м від підлоги. Перевірте, щоб на шляху сигналу не було металевих дверей, великих побутових приладів, товстих бетонних стін з арматурними ґратами та інших перешкод. 

 1. Встановлення ретрансляторів. 

Якщо ви маєте велике за площею приміщення, або сигнал блокується однією з зазначених вище перешкод, встановіть ретранслятор ближче до місця використання Wi-Fi. 

 1. Прошивка та налаштування роутера. 

Встановіть останню версію програмного забезпечення роутера, перевірте правильність усіх налаштувань. 

 1. Відновіть сам роутер. 

Візьміть на якийсь час новий роутер і перевірте швидкість інтернету з ним. Можливо, ваш пристрій вже просто відпрацював свій термін і його час міняти. 

 1. Вимкніть зайві пристрої. 

Якщо вам важливо отримати максимальну швидкість на комп’ютері під час роботи – можна відключити або обмежити швидкість інтернету для інших пристроїв у мережі – телевізорів, смартфонів тощо. 

Як досягти вищої швидкості інтернету у провайдера

 1. Зателефонуйте у службу підтримки та дізнайтесь про умови тарифного плану для більш швидкого підключення. 
 2. Уточніть можливість та вартість прокладки оптоволоконної лінії. Якщо ціна виявиться надто високою – поговоріть про це із сусідами, можливо, вдасться розділити платіж. 
 3. Уточніть у сусідів, яким провайдером користуються вони, і чи не мають проблем зі швидкістю. 
Share